Nepaprasta Maroko pažinimo kelionė vietinio marokiečio, turinčio ryšį su Lietuva, akimis. Labai autentiška, subtili, įvairialypė, atskleidžianti vietinį kaloritą ir supažindinanti su vietinių gyvenimu bei kultūra.
Jeigu iš tiesų norite pažinti bei pamilti Maroką ir jo žmones, ši išskirtinė kelionė kaip tik Jums!
Kelionės datos: pagal paklausimą.


Kelionės programa:
1 diena. Vilnius – Agadyras
Avykimas į Agadyrą, pervežimas į viešbutį poilsiui.
Agadyras garsėja kaip vienas populiariausių kurortų Maroke, ieškantiems puikių smėlio paplūdimių, kavinių, restoranų. Teigiama, kad čia būna net 300 saulėtų dienų per metus.
Vakarienei rekomenduojame restorane pagrindinėje promenadoje šalia vandenyno.

2 diena. Agadyras – Agdezas (Agdz)
Po pusryčių keliausime gražiais keliais link palmių oazės Agdeze. Pravažiuosime unikalius argano medžius, kurie auga tik Pietų Maroke. Galime išvysti ant argano medžių užsikorusias ožkas, kramtančias medžio lapus bei vaisius. Kelionę tęsime link šafrano sostinės Talouine, užsukdami į šafrano kooperatyvą, kur sužinosime visas geriausias šafrano savybes. Pietūs Talouine kaimelyje. Vėliau pravažiuosime berberiškų kilimų kaimą Tazzarin, kuriame pamatysime kaip vietinės moterys audžia kilimus, pabūsime berberiškų kilimų kooperatyve, sužinosime apie skirtingus kilimų tipus, pasigrožėsime unikaliais raštais, išgersime marokietiškos arbatos. Tęsime kelionę link Agdezo oazės. Tai didžiausia oazė Maroke ir Šiaurės Afrikoje, o pats viešbutis įsikūręs oazės gilumoje, šalia Draa upės. Iki jo galima patekti tik einant pėsčiomis. Tai autentiškas viešbutis iš jaukių namukų, gamtos apsuptyje, kur laisvai vaikšto povai, viskas žaliuoja, visi viešbučio kambariai originalūs, išpuošti unikaliomis nuotraukomis, nes pats viešbutis įkurtas ispanų fotografo su jo marokiete žmona. Jauki ir labai skani vakarienė bei nakvynė viešbutyje.

3 diena. Agdezas – Zagora – Mhamid dykuma
Po pusryčių ir laisvo laiko, tęsime kelionę pro Draa slėnį link Zagoros, kuri labiausiai žinoma dėl istorinio karavano į Timbuktu. Keliausime link M’Hamid, kur stepė užleidžia vietą dramatiškai ir įkvepiančiai dykumai. Milžinišką „žvyro karjerą“ keičia stačios uolos, geltonos kopos, kol galiausiai atsiduriame Sacharoje. Arabiškai Sachara reiškia „dykuma“. Atvykus į Mhamid mus pasitinka vairuotojas su džipu ir keliaujame link mūsų stovyklavietės dykumos gilumoje. Apsistojame molio nameliuose (su lovomis, dušu), sėdame ant dykumos laivų-kupranugarių ir keliaujame palydėti saulės, stebėdami dykumos formas ir spalvas. Vakare – vietinių pagaminta vakarienė, pagrojimas būgnais, šokiai, žvaigždžių stebėjimas. Nakvynė dykumos gilumoje.

4 diena. Mhamid – Uarzazatas (Ouarzazate)
Ryte pasitinkame saulę, užkopdami į įspūdingas kopas. Vaizdai atima žadą, ir atrodo visą kūną persmelkia tylos skambėjimas. Tuomet tęsime kelionę link Maroko kino sostinės Uarzazato, pakeliui grožėsimės panoraminiais vaizdais, išgirsime istorijas apie Maroko kultūrą, tradicijas. Atvykus į Uarzazatą prisiregistruosime autentiškame riade (tai viešbutis su vidiniu kiemu ir dažniausiai fontantu, kuriame pasijauti lyg 1001 nakties šalyje) ir po pietų tęsime pažintį su Uarzazatu. Čia buvo filmuota gausybė filmų: Jėzus Kristus iš Nazareto, Gladiatorius, Babelis ir kt. Taip pat užsuksime į Tarourirt kasbą, kur išgirsime istorijas apie legendinį pašą.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena. Uarzazatas – Marakešas
Po gardžių pusryčių keliausime link autentiškos Ait Benhadu (Ait Benhaddou) kasbos, kuri yra saugoma UNESCO. Šiame kaimelyje, persismelkusiame senove, likusios gyventi vos kelios šeimos. Užkopsime į kaimelio viršūnę, nuo kurios atsiveria įspūdingos panoramos. Kaimelyje užsuksime į vietinius namus, pasigrožėsime piešiniais, kuriems naudojama šafrano technika, pasiklausysime vietinės muzikos. Tuomet tęsime kelionę link cinamono miesto Marakešo, pravažiuodami Tizin Tichka perėją (2260 m). Pasiekę Marakešą keliausime apžiūrėti garsiosios Džema El Fna aikštės. Šis energijos šaltinis, tai iki šių dienų išsaugotas didžiausias ekspromtu vykstantis spektaklis po atviru dangumi. Tereikia sekti nosį ir ausis – kvapai ir garsai per judančias arterijas nuveda į garsiąją aikštę. Čia išvysime gyvačių kerėtojus, akrobatus, klounus, būrėjas ir įvairiausius keistuolius bei muzikantus. Toje pačioje aikštėje yra ir gurmanų rojus. Galima paragauti visko, ko geidžia širdis, o taip pat ir paeksperimentuoti, pavyzdžiui – paragauti sraigių sriubos ar avių smegenų. Jemaa El Fna aikštėje visi keliai veda ir prie apelsinų sulčių karietų. Nakvynė autentiškame riade arba viešbutyje.

6 diena. Marakešas – Essaouira (Savira)
Ryte, laukia pažintis su Marakešu ir ekskursinė programa. Lankome garsiuosius Mažorelio sodus, priklausiančius dizaineriui Yves Saint Lauren, vilą, naują Yves Saint Lauren muziejų, kuris įkvepia savo mados kolekcijomis. Pažintis su Marakešo istorija: lankome Kutubijos mečetę, Bahia sodus, užsukame į prieskonių turgus, armatų kvartalus Marakešo medinoje. Po turiningos pažinties su cinamono miestu, tęsiame kelionę link Essaouiros, sustodami argano kooperatyve, kur vietinės moterys renka argano riešutus, spaudžia aliejų, papasakoja apie aliejaus, dar vadinamo “Maroko auksu” naudą. Nakvynė 5* viešbutyje ant jūros kranto.

7 diena. Essaouira (Savira)
Ryte, po pusryčių, trumpa ekskursija po Essaouirą. Tuomet laisvas laikas. Essaouira-tai autentiškas baltai mėlynas miestelis, čia daug restoranėlių, parduotuvių, meno galerijų. Tai ir vėjo miestas, kuriame galima išbandyti banglenčių sportą. Pageidaujant suorganizuosime jūros gėrybių pietus, galėsime nuvesti į vieną geriausių hamamų-spa, suorganizuoti marokietiškos gnawa muzikos koncertą.

8 diena. Essaouira – Agadyras – skrydis namo
Pusryčiai, laisvas laikas lauktuvėms (Essaouiroje gera apsipirkti, čia daug vietinių parduotuvių ir kainos gerokai žemesnės, o pardavėjai draugiški). Tuomet pervežimas į Agadyro oro uostą skrydžiui namo.

Kelionės kaina asmeniui – nuo 650 Eur (susirinkus 8 asmenų grupei)

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– kelionė po Maroką patogiu, moderniu mikroautobusu su vietiniu vairuotoju;
– apgyvendinimas 3-5 * viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose kambariuose;
– vakarienės Agadyre, Agdeze, Saharos dykumoje ir Marakeše;
– įėjimo mokesčiai į objektus, išvardintus programoje;
– lydintis kelionės vadovas-gidas Khalidas, kalbantis anglų kalba ir bazine lietuvių kalba, kuris parodo Maroką “iš arti”, per autentišką patirtį.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
– skrydžio bilietai (nuo 210 Eur)
– papildomas maitinimas ir gėrimai;
– kelionės draudimas;
– arbatpinigiai vairuotojui bei gidams;
– kitos asmeninio poreikio išlaidos.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 8-5-2070969 arba rašykite [email protected]

Administracija
Administracija